KAYADİBİ

 

"Ari İşletme Sertifikamız ile AB Onaylı Süt Üretiyoruz"   

ANA SAYFA   |      HAKKIMIZDA   |      GALERİ   |      FAYDALI BİLGİLER   |      İNSAN KAYNAKLARI   |      İLETİŞİM

 
     
     
 

Hakkımızda
 

     Çiftliğimiz 2011 yılında Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi, merkezine 5km, E-5 Karayoluna 300m, Tem otoyoluna 4km mesafede bulunan 120 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olup, 2012 Temmuz ayında ABD den getirmiş olduğumuz 460 Holstain gebe düve ile faaliyete başlamıştır.

 

     Çiftlikte ki idari binamızda ofisler, Müdür ve Genel Müdür odası, ayrıca çalışanlarımızın ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayacakları yemekhane ve bakıcı evleri bulunmaktadır. 3 adet 240 başlık sağmal hayvan barınağı, 400 baş kapasiteli 1 adet düve barınağı, 300 başlık besi barınağı, 150 başlık dana barınağımız ve 120 adet buzağı barındıran buzağı kafesleri, doğumhane, revir ve sağımhane bulunmaktadır. Kızlarımızı rahat ettirmek amacıyla yataklarımız; Alman Kreiburg firmasından aldığımız en kaliteli kauçuk yataklarla kaplanmıştır. 2x16 paralel sistem hızlı çıkış De Laval sağım ünitesi ve 8000Ltlik 3 adet soğutma tankı, 250KVlık elektrik trafosu ve yanında 230KVlık Teksan marka jeneratör bulunmaktadır. Bilgisayarlı sürü yönetim sistemi ile sürümüzü verimli bir şekilde takip etmekteyiz. Ayrıca 4000lt su kapasiteli güneş enerji sistemi kullanarak tasarruf sağlamaktayız. 9000 ton kapasiteli 6 adet silaj deposu, 2000 ton yonca ve 1000 ton saman kapasiteli depoların yanında 512 m2lik 5 bölmeli kesif yem deposu ile 400m3lük 2 adet su deposu bulunmaktadır. Çiftlikten çıkan gübreyi sepere edip, 3000m3lük LAGÜN sıvı gübre havuzunda toplayıp gereğinde kullanıyoruz. Çiftlikteki güvenliği, sürekli kayıtta olan ve çiftliğin her alanına konumlandırılmış 52 adet kamera sistemi ile sağlıyoruz. Çiftliğimizde ki yangın tesisatı her an için çalışır vaziyette ve en kaliteli malzemelerle yapılmıştır. Bunun yanında tam otomatik sıyırıcı sistemleri, paslanmaz ve donmaz suluklar, kızgınlık dedektörleri, ayak bakım ünitesi ve en modern ayak travayı ile faaliyettedir. Ultrasonografi ve buzağı mama dağıtma makinelerimizde mevcuttur.

 

     Hayvancılık ve Tarım sektöründe sanayi zihniyetinin yerleşmesi, üretilen sütün kalitesi, kalabalık sürü elde etmek yerine sağlıklı ve ari sürü oluşturmak, hedeflerimizin en başında gelmekte olup, tüm yatırımlarımız bu amacı gerçekleştirmeye yöneliktir.

 

     2012 de 460 düve ile başladığımız faaliyetimize şuanda 800 anaç, 420 genç ve 150 buzağı ile devam etmekteyiz. Hedefimiz kısa vadede sağmalı 600ler de tutup, her yıl 100-150 gebe düve satışı ve 250 adet erkek hayvan besleyip satmak olacaktır.

 

     Her ne kadar 60 dönümlük inşaat alanı dışında kalan arazide yem üretimi gerçekleştiriyorsak da hedefimiz; çiftlik arazisini büyütüp, ihtiyaç olan yemi sağlayarak işletmemizi hayvansal ürünlerin birçoğunu üretebilecek bir işletme durumuna getirmektir.

 

     Kayadibi Hayvancılık ve Tarım İşletmesi daha kaliteli süt elde etmek ve sürünün gelecek yıllarda ıslahını düzenlemek amacıyla çeşitli üniversitelerle ortak proje üretme gayretinde olup, Türkiye AB standartlarında üretim yapan firmaların başında yer almaktır.

 

     Her işletmenin hayalindeki ari işletme olma arzusu ve Hedefini çok kısa zamanda gerçekleştirdiğimiz gibi AB onay belgesi almakla da çiftliğimizin kalitesini bir adım daha ileri taşımanın mutluluğunu yaşamaktayız. Hastalıklı ari süt sığırlarımızdan topladığımız çiğ sütü, günlük olarak çiftlik teslimi süt ürünleri üretimini gerçekleştiren firmalara satmaktayız. Müşterilerimizin daha kaliteli süt ve süt ürünlerine ulaşmalarını sağlayabilmek için profesyonel iş anlayışımızı bilimsel uygulamalarla destekleyerek büyükbaş süt sığırcılığı faaliyetlerimizi kesintisiz olarak devam ettirmekteyiz.

 

     Kayadibi Hayvancılık ve Tarım olarak Kapasite raporumuz 2250 başlık olup, şuanda ki hayvan mevcudumuz 1400 sayılarında bulunmaktadır.

 

     Ülkemizde pastörizasyon işleminden geçmemiş, açık olarak gerçekleşen süt satışı, toplum sağlığını korumak adına kanunlar çerçevesinde yasaklanmıştır. Halk içerisinde bilinenin aksine, ineklerden sağılan sütün evde yapılan uygulamalarla tüketilmesi, çocuklarda ve yetişkinlerde çok ciddi rahatsızlıklar meydana getirebilmektedir. Kayadibi Hayvancılık ve Tarım olarak tüketime uygun hale getirilmesi için gerekli işlemlerden geçirilmiş süt ve süt ürünlerinin tüketilmesini ısrarla önermeyi görev biliriz

 

Kayadibi Stock Farming

 

Belgelerimiz

         

 
     
 

Kayadibi Hayvancılık ve Tarım San. Tic. A.Ş.

Bilsay 2013